Recep Karakoç

Recep Karakoç


Yapmayın Allah Aşkına

26 Kasım 2019 - 13:14

Yapmayın Allah aşkına. 
Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için atılacak olan 75 adım da ne demek?
Sayın Emine Erdoğan,Yengem "....Sıfatları ne olursa olsun, insanlar hiçbir şekilde birbirlerinin sahipleri olamazlar. Erkekler kadınları mülk edinemezler. Üstünlük iddia edemezler. Kimsenin bir başkasının bedensel ve ruhsal bütünlüğünü zedeleyici eylemler gerçekleştirmeye hakkı yoktur."Demiş.Erkekler kadınları mülk ediniyor,birileri başkasının bedensel ve ruhsal bütünlüğünü zedeleyici eylemlerde bulunuyor Emine Yenge.Önemli olan caydırıcı ceza,etkin denetimdir.
Kadına yönelik şiddeti önlemek için Imamlara görev vermesinin uygun olmadığını düşünüyorum.
İmamlar din eğitimi almış kişiler,cami imamının bir çoğu fatiha süresinin anlamını bilmezken,yine Camilerde Türkçe dua bile yapılmazken,kopyala yapıştır dualar yapılırken,camilerin kütüphanesinde diyanet onaylı"kadınları hafifçe dövebilirsiniz"yönünde mealler duruken,camilerde "kadınlar, kocalarını memnun etmeden cennete giremez,kadın kocasından izinsiz altkatta oturan annesine gidemez,kocası karısından cinsel istekte bulunduğu zaman bu isteği red eden kadına sabaha kadar melekler lanet okur"vb.Gibi sayılarını çoğaltabileceğimiz vaaz ve sohbetler verikirken sizler kadna yönelik şiddeti,sindirmeyi, Erkeklerin kadınları mülk edinmesini,erkeklerin kadınlar uzerinde bedensel ve ruhsal bütünlüğününü işin uzmanları duruken Arap kültürünü benimsemiş,yıllardır Arap kültür ve rivayetini topluma anlatan imamlarla mi çözeceksiniz?Olmaz Yenge çözemezsiniz.
Yengem siz bu işi, eşine şiddet uygulayan kocanın mahkeme heyetinin karşına takım elbise giyerek çıkan suçluya iyi hal ceza indirimi uygulayan,eşini birden fazla bıçak darbesiyle canavca katleden katile "tutkulu aşık"indirimi cezası veren yargı mensuplarıyla da çözemezsiniz.
Yengem Kusura bakma özür dilerim,Birleşmiş Milletler raporuna göre, dünyada her gün 137 kadın, eşi ya da yakını tarafından öldürüldüğü yönde rapor varken,Kadına yönelik siddet ve istismar dünyada da gündemin birinci maddesi iken devletler yetkili kurumları ile ve devletler arası antlaşmalarla çözüm ararken biz Yengeyle Teyzeyle çözemeyiz.Semra yengem de bir zamanlar baya uğraşmıştı o da çözemedi.
Bu işin çözümü için, biri uzun vadeli,birisi de kısa vadeli olmak üzere iki yolu var.
Birinci yol uzun vadeli,"EĞİTİM".İkinci yol kisa vadeli,kadının cenazesini defnetmeden katil kocanın kafasını koparacaksın.Bu yasalarımıza ve uluslararası antlaşmalara aykırı olduğundan,o zaman zanlıya müebbet hapis cezası ve-re-cek-sin.Bakın o zaman kimse daha bu fiilleri işliyormu.
Tekrar ediyorum; Yengeler,Teyzeler Devlet kurumlarının görevini yapmaya kalkmamalıdır.

Bu yazı 1141 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum