Recep Karakoç

Recep Karakoç


Suçluya verilmeyen,Masuma verilen ceza topluma zulümdür.

05 Haziran 2020 - 10:05

      Suçluya verilmeyen,Masuma verilen ceza topluma zulümdür.
      Ülkelerin yöneticileri,yaşam paydaşlarımıza yönelik yapılan her türlü şiddete,haksızlığa,hak ihlallerine karşı cezai işlemler konusunda baypass kaldığı,kulağını kapattığı,yasal düzenleme yapmadığı sürece dünyaya huzur gelmeyecek,zulüm artarak devam edecektir.
      Bir kişi bir kişiye tokat atıyor,bu kişi kamu hizmeti de veriyor ve karşılığında mağdurun ve toplumun vicdanını rahatlatacak ceza almıyor, serbest kalıyorsa bu mağdurda ve topluma yapılan bir zulümdür.
Kendisinden ayrılmak isteyen eşini öldüren koca toplum vicdanını rahatlatacak ceza almıyorsa bu bir zulümdür.
      Bir sürücü Yaya yolunda karşıdan karşıya geçen yaya ya çarparak veya alkolü araç kullanarak bir veya bir kaç kişinin ölümüne sebep oluyor toplumun vicdanını rahatlatacak ceza almıyor, serbest kalıyorsa bu mağdura ve topluma yapılan bir zulümdür.
      Şahıs elinde ateşli silahla sokakta,düğünde,kutlamada,meskunmahalde rast gele ateş ediyor,toplumun vicdanını rahatlatacak ceza almıyor, serbest kalıyorsa bu mağdura ve topluma yapılan bir zulümdür.
Şahıs hayvanları zehirliyor veya başka yollarla öldürüyor, toplumun vicdanını rahatlatacak ceza almıyor, serbest kalıyorsa bu mağdura ve topluma yapılan bir zulümdür.
      Yukarıdaki örnekleri dünyanın her yerinden vermek mümkün.
      Bu tür olaylar Duyarlı insanların vicdanlarında öfkeye dönüşerek,küresel eylem,protesto,gösteriye dönüşmektedir.Bu masum,demokratik,yasal tepki protestoları kötü insanlarca kullanılarak amacından çıkartılıp,yağmalama,kamu ve şahıs mallarına zarar vermeye,hatta ölümlü olaylara sebep olmaya kadar varmaktadır.Tüm bunlara sebep olanlar kanun uygulayıcılar değil,ülkelerin yöneticileri, politikacılar,kanun yapıcılardır.
      Ülkemizde yıllardır çıkmayan,bekletilen yasalar olduğunu biliyoruz,bu yasaların neden bekletildiğini anlayamıyoruz.Çıkarılmayan yasalar,yapılmayan yasal düzenlemelerden dolayı topluma zulum edilmektedir.İvedilikle Toplum vicdanını rahatlatacak yasaların çıkarılmasını Umuyor ve bekliyoruz.

Bu yazı 1161 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum