Recep Karakoç

Recep Karakoç


Fındık budama ve siyaset okuma. 

23 Aralık 2020 - 19:19

Fındık budama ve siyaset okuma. 
TBMM'de Dışişleri bakanlığının bütçesi görüşmelerinde  İYİ Parti Bursa Milletvekili Sayın Ahmet Erozan Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu na "Bütçeyi iktisatlı kullanın, yılın ikinci yarısında biz alacağız" Dedi. Türkiye'de Genel seçimler 2023 yılında  olmasına rağmen, muhalefet erken seçim kararı alabilecek çoğunluğa sahip de değilken Sayın  Ahmet Erozan neye dayanarak bu ifadeleri kullandı? Seçimsiz iktidar değişimleri ancak hain bir darbeyle olurken, Sayın Vekil TBMM deki bu sözleri düşünmeden, hesapsızca söylemiş olabilir mi? Hangi türlü olursa olsun çok talihsiz ifadeler. 
17 Aralık 2020 de İBB yönetimi  Mevlana’nın ölüm yıldönümünde Şeb-i Arus töreni düzenledi. CHP li İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Kur’an-ı Kerim tilavetini, Ezanı ve Naat-ı Şerifi de Türkçe olarak gerçekleştirdi. Mevlevi geleneğinde bulunmadığı halde kadın-erkek bir arada sema yaptı. İBB yönetimi tarafından gerçekleştirilen Şeb-i Arus töreninde Kur’anın ve ezanın Türkçe okutulması, CHP’NİN  tek parti  iktidarı  dönemi politikalarını hayata geçireceği mesajını verdiği yönünde anlaşıldı. 
1930 lu yıllarda  CHP ezanı 18 yıl boyunca Türkçe okutmuş, Bu icraatın Türk halkında karşılığı olmadığını Türk halkı CHP'yi yaklaşık elli yıl iktidara getirmeyerek göstermişti. Son mahalli seçimlerde Türk halkı CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nu İBB Başkanı seçerek bir şans vermişti,ilerleyen günler bakalım ne getirecek. Etkinlik hakkında bir açıklama yapmayan  CHP yönetiminin de "geçmişe duyduğu özlem" yönünde değerlendirildi.  
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı gurup toplantısında kullandığı ifadeler ise tüm bu gelişmelerin tek merkezden yönetildiği yorumlarına sebep oldu. Sayın  Kılıçdaroğlu "uyuşturucu tacirlerinden, kalpazanlarda, organ mafyasından vergi" Alacaksın dedi. Yani Biz iktidar olursak  bu ilagal yapıları meşru sayacağız demek istedi.

Bu yazı 706 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum