Recep Karakoç

Recep Karakoç


Cinsiyet Eşitliği Nedir ?!

19 Ocak 2021 - 20:34 - Güncelleme: 19 Ocak 2021 - 20:38

Cinsiyet Eşitliği nedir?!
Öyle bir kavram oluşturmuşlarki "cinsiyet eşitliği" olurmu öyle şey, cinsiyetler eşit olmaz desen yandı gülüm keten helva. 
Ben İstanbul sözleşmesini okurken bir öğretmenimizin anısında anlattığı, "Bir gün öğretmenler odasında sınav kâğıtlarını okuyordum. Bir yandan da kız öğrencilerin yanlış cevaplarını silip, sınıfı geçecek notu alacak şekilde düzeltiyordum. O sırada öğretmenler odasına giren tanımadığım bir adamın bu durum dikkatini çekmiş.
Neden kız öğrencilerin sınav kâğıtlarını değiştirdiğimi sorduğunda cevabım şu oldu: "Bu kızlar eğer sınıfta kalacak olurlarsa babaları okuldan alıp 12-13 yaşında evlendirecek. Ama sınıflarını geçerlerse evlilik yaşları en az 15-16 olacak. Hem en tembel öğrenci bile derste mutlaka bir şeyler öğrenir." Diye yazmış elleri öpülesi öğretmenim. Ben de İstanbul sözleşmesi bunları önleyecek,  "Cinsiyet eşitliğini" her cins eşit haklardan faydalanacak, bayan tacizlerini, Bayan cinayetlerini, çocuk yaşta evlendirilmeyi önlemek için  yasal düzenlemeler yapılacak zannediyordum. Meğer öyle değilmiş. Daha da vahimi olan Meğer cinsiyet eşitliği adı altında üçüncü bir cinsi de yasallaştırmak, eşcinselliğ övmek, gençlerin eşcinsel olmalarını teşvik edecek bir düzenleme yapmışlar. 
"Cinsiyet eşitliği" kavramı ile Bayan Erkek aynı anda aynı hamamı, aynı anda aynı wc vb. Kullanmakmış.  Bayan erkeğe, Erkek bayana masaj yapmasını cinsiyet eşitliğiymiş. 
İstanbul sözleşmesi ile hayatımıza giren bu kavram "cinsiyet eşitliği" aile yapımızı kökünden bozmaya yönelik bir çalışma olduğunu düşünüyorum. 
Kadınlarımızı  korumak ,Kadın cinayetlerini, cinsel istismarı önlemek için ağır yaptırımı olan yasal düzenlemeler yapmalıyız. 
Bu güç ve kudret bizde var. 
İstanbul sözleşmesi iptal edilmezse aile yapımızı ve  toplumumuzu  büyük felaket bekliyor.

Bu yazı 1094 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum