Yaban hayvanları koyun sürüsüne saldırdı

Yaban hayvanları koyun sürüsüne saldırdı
14 Şubat 2020 - 09:54

      Giresun'da aç kalan yaban hayvanları koyun sürüsüne saldırdı, saldırıda 1 koyun telef oldu 18 koyun çeşitli yerlerinden yaralandı.
      Alınan bilgiye göre, Giresun'un Eynesil ilçesi Boztepe mahallesinde Yaşar Kargün isimli çiftçiye ait koyun sürüsüne aç kalan yaban hayvanlarının saldırması sonucu 1 koyun telef olurken, 18 koyunda çeşitli yerlerinden yaralandı.


      Sürüye yem vermek için sabah ağıla giden Yaşar Kargün, karşılaştığı manzara ile şaşkına döndü, olayı köy muhtarına bildirdi, ağıla gelen Muhtar Hüseyin Karasal, gördüğü manzarayı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Polise bildirdiklerini söyledi.
      Muhtar Hüseyin Karasal, 1 koyunun tamamen yenilerek parçalandığını, 18 koyunun ise çeşitli yerlerinden yaralandığını ifade etti, "Koyunlara bu denli verilen zararın muhtarlık olarak biz sokak köpeklerinden kaynaklandığını düşünmekteyiz" diyen Karasal, "Mahallemizde başıboş gezen sokak kopeklerinin toplu şekilde gezdiklerini sıklıkla görebiliyoruz. Çoban köpeklerinin gece bağlı olduğunu da göz önünde bulundurursak bu saldırı ancak sokak köpeklerinden kaynaklandığını düşünüyoruz" dedi.
 

Bu haber 465 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum