Koramiral Şükrü Okan kabri başında anıldı

Koramiral Şükrü Okan kabri başında anıldı
19 Şubat 2020 - 08:02 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 08:25

      Denizaltı Filosu ve Harp Filosunun ilk  komutanı, Donanma Komutanlarımızdan Tirebolulu Merhum Koramiral Şükrü Okan’ın vefatının 63. yıldönümü münasebetiyle 18 Şubat 2020 Salı Günü Saat 12:00 da Sahrayıcedit Mezarlığında bulunan Kabri başında Anma Töreni Emekli Dz.Kur.Kd.Alb Bülent Kul’un Sunumuyla Yapıldı. 
Atatürk ve Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından  Emekli Dz.Kur.Kd.Alb Bülent KUL Koramiral Merhum Şükrü Okan'in Hayatı hakkında Sunum yaptı. Kadıköy Tirebolu Derneği Üyesi Ve TİRDEF Delegesi Doç. Dr. Ali Demir Merhum Koramiral Şükrü Okan Hakkında konuşma yaptı, kabrinin nasıl bulunduğu hakkında bilgi verdi. TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel Konukları selamladı “Tirebolu ve Tirebolulular için birlikte olmaktan mutluyuz.” dedi.


İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral  Ayhan GEDİK, Törene katılanlara Yaptığı Teşekkür konuşmasının Ardından Ali Gedik Hocanın Kuran Tilaveti ve yaptığı dua ile Tören sona erdi.
Anma programına, Kuzey deniz Saha Komutanlığı İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral  Ayhan GEDİK, Subay Astsubay, Denizaltıcılar Birliği Derneği Başkanı Emekli Tümamiral Engin Baykal ile Denizaltıcılar Birliği Dernek Üyeleri Emekli Tümamiral İzzet ARTUNÇ, Emekli Tümamiral Celal PARLAKOĞLU, Emekli Tümamiral Mesut Özel Emekli Tuğamiral Ali ÇEKİÇ, Emekli Tuğamiral Devrim Çorbacıoğlu, Emekli Tuğamiral Mitat ALGÜL, Emekli Dz.Kur.Kd.Alb Bülent KUL, Emekli  Dz.Kur.Kd.Alb Hüseyin HANÇER, Emekli Dz.Kur.Kd.Alb. Bora SERDAR, Emekli Albay Aydın Erkut, Emekli Rad.Kd.Bçvş. Ercüment ÖZMEN, TİRDEF üye Dernek Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadıköy Tirebolu Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Anma programına Katılan başta İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral  Ayhan GEDİK paşamız ve Tüm Katılımcılara teşekkür ederiz.
TİRDEF

Bu haber 3228 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum