Hüseyin Avni Alparslan şehitliği açıldı

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt ve Şehitliği’nin açılışını Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında telekonferans yöntemiyle yaptı. 

Hüseyin Avni Alparslan şehitliği açıldı
15 Eylül 2021 - 22:27 - Güncelleme: 15 Eylül 2021 - 22:44
      Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt ve Şehitlik açılışı. 
      Tirebolulu 42. Gönüllü Alay Komutanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan'ın Ankara’nın Haymana İlçesinde bulunan mezar yeri tespit edilerek, yapılan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt ve Şehitliği’nin açılışını Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında telekonferans yöntemiyle yaptı. 

      4. Tümen 42. Alay Komutanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Akşam yemeğinden sonra Alayını Toplayarak Mustafa Kemal Atatürk den gelen emri okudu. Beyler!  "Savunma hattı yoktur, savunma sathı vardır. O satıh büsbütün varandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanı ile ıslanmadıkça bırakılamaz." Bunun üzerine Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Askerlerine tarihi bir konuşma yapar. 
"Askerlerim bu savaş fetih, yağma savaşı değil, vatan savaşıdır. Hiçbir hatayı affetmeye hakkımızın olmadığı bir savaş. Komutanlarımız izin vermedikçe öleceğiz, geri çekilmeyeceğiz, askere örnek olacağız," "Çocuklarımıza para, pul, mal mülk değil, milleti için şehit ya da gazi olmuş namuslu bir askerin çocukları olmanın şerefini bırakacağız" Emrini vermiş ve 42. Alayın tamamı Komutanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’da dahil şehit olmuştur. 
      Bu Şerefli Askerin Torunu olan Giresunlu ve Tirebolulular olarak biz; bize bırakılan bu Şerefe layık olmak için buradayız. Komutanımız Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan'ın emri bizim içinde geçerlidir. Söz konusu Vatan olunca bizimde çocuklarımıza, Komutanımızın emri olan aynı şerefi bırakacağımızdan kimsenin şek ve şüphesi olmasın. 
TİRDEF olarak Tirebolu ve Giresun İçin tarihi ve kültürel mirasımıza her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. Her nerede olursa olsun yılmadan, usanmadan bu konuların takipçisi olacağız. Bu süreç sonunda geleceğe ışık tutan bir mirasın ortaya çıkmasına katkı sunduğumuz için mutluyuz, gururluyuz.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt ve Şehitliğin açılışında ülke olarak alandaydık. Tarım Orman Bakan Yardımcısı Sn. Ayşe Ayşin Işıkgece, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sn. Serdar Çam, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sn. Mevlüt Karakaya, AK Parti Milletvekilleri; Sn. Asuman Erdoğan, Sn. Cemal Öztürk, Sn. Sabri Öztürk, Sn. Hasan Turan, MHP MYK Üyesi Sn. Volkan Durdu, CHP Milletvekilleri Sn. Levent Gök, Sn. Necati Tığlı, Sn. Emine Gülizar Emecan, Haymana Kaymakamı Sn. Muhammet Gürbüz, Haymana Belediye Başkanı Sn. Özdemir Turgut,  Haymana Belediyesi Başkan yardımcısı Sn. Enver Yurtdaş, Haymana Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Sn. Alparslan Atcı, MHP Giresun İl Başkanı Sn. Ertuğrul Gazi Konal. AK Parti Haymana İlçe Başkanı Sn. İsmail Can, MHP Haymana İlçe Başkanı Sn. Davut Ergül, Haymana CHP İlçe Başkanı Sn. Kasım Koç,  Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Abdurrahman Demirel, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Abdurrahman Ada, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcıları Sn. Atilla Aydın, Sn. Temel Cırıt, Ak Parti Tirebolu Başkan Yardımcısı  Sn. Temel Bektaş, Tirebolu İlçe  Milli Eğitim Müdürü Sn. İbrahim Yılmaz, Keşap Belediye Meclis Üyesi ve Keşap Belediye Başkan Vekili Sn. Saliha Özdemir Bıçakcı, Aziz Şehidimizin Değerli Torunu Sn. Atilla Akyüz, Aziz Şehidimizin yattığı yere ilk ulaşan tarihçi yazar Sn. Selim Erdoğan, Önceki dönem İGM. Üyesi Sn. Sabit Balcı, Önceki dönem Personel Genel Mudurü Sn. Şinasi Yurdakul, Hakim Baş denetçi Hemşehrimiz Sn. Ahmet Ortak, Tirebolu Hüseyin Avni Alparslan Okul Müdürü Sn. Ömer Göbel, Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Sn. Muhterem Memiş,, Harşit Dernekler Federasyonu Başkanı Sn. Temel Bilecen, Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Sn. Muhittin Çelik, Giresun Vakfı Başkan Yardımcısı Sn. Birol Kardaş, İstanbul Küçükçekmece Giresunlular Dernek Başkanı Sn. Yalcın Kaya Böber İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Dernek Başkanı Sn. Tülay Tahmaz, Giresun Kültür Derneği Başkanı Sn. Ayşe Karaçam, Üsküdar Giresunlular Dernek Başkanı Sn. Rahman Karahan, Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Sn. Hayrullah Usta, Başakşehir Giresunlular Dernek Başkanı Aziz İslam,  Zeytinburnu Tirebolulular  Dernek Başkanı Sn. Recep Karayakupoğlu, Kuskunlu Köyü Dernek Başkanı Sn. Arif Emanet, Belen Köyü Dernek Başkanı Sn. İbrahim Aydın, Giresun Dergisi İmtiyaz sahibi Sn. Remzi Mamaşoğlu, DHA Şebinkarahisar Alucra Çamoluk Muhabiri Sn. Gülsen Akyol Mutlu, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Giresun ve Tirebolulu hemşehrilerimiz katıldı.
Bu süreçte bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sn. Tarım Ve Orman Bakanlığına, Sn. Milletvekillerimize, Sn. Belediye Başkanlarımıza, Sn. Federasyon Başkanlarımıza, Sn. Dernek Başkanlarımıza, STK’ların Sn. Yönetici ve temsilcilerine ve Bizleri yalnız bıkamayan Sn. katılımcılara, Anıt ve Şehitliğin yapılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

 
Bu haber 1725 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum