Giresun'da son 16 günde tespit edilen koronavirüs vakası 2 olarak açıklandı

Giresun'da koronavirüs (covid-19) pandemisiyle mücadelenin çok başarılı bir şekilde yapıldığıve son 16 günde sadece 2 kişide koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Giresun'da son 16 günde tespit edilen koronavirüs vakası 2 olarak açıklandı
21 Mayıs 2020 - 19:06 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 19:16

      GİRESUN - Giresun'da koronavirüs (covid-19) pandemisiyle mücadelenin çok başarılı bir şekilde yapıldığıve son 16 günde sadece 2 kişide koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.
      Alınan bilgiye göre, konu ile ilgili bir açıklama yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, "Son 16 gün içerisinde ilimizde sadece 2 vaka tespit ettik. Tabi bu başarının arkasında vatandaşlarımızın kurallara harfiyen uyması yer almaktadır. Bu nedenle hem kişisel hijyenini tam anlamıyla sağlayan, sosyal izolasyona uyan hem de sosyal mesafe kurallarına riayet eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum" dedi. Giresun olarak bu işin sonuna geldiğimizi söyleyen Vali Sarıfakıoğulları şöyle devam etti "Sağlık çalışanlarımıza, Vefa Sosyal Destek Grubu üyelerimize, belediye çalışanlarımıza, kolluk birimlerimize, din görevlilerimize, Milli Eğitim görevlilerimize ve bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum". Açıklamasında bulundu.

Bu haber 636 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum