Giresun'da 1 Milyon 200 Bin ücretsiz maske dağıtıldı

Giresun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da bu güne kadar ücretsiz yapılan maske dağıtımının 1 milyon 205 bin 76 adet olduğu bildirildi.

Giresun'da 1 Milyon 200 Bin ücretsiz maske dağıtıldı
15 Mayıs 2020 - 08:28 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 08:48
      Giresun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da bu güne kadar ücretsiz yapılan maske dağıtımının 1 milyon 205 bin 76 adet olduğu bildirildi.
      Valilikten yapılan yazılı açıklamada ,

       "Giresun Valiliği ve ilçe kaymakamlıkları tarafından, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu çarşı, pazar yeri, işlek caddeler, halk otobüsleri, dolmuş durakları ve yol kontrol noktaları gibi yerler ile talepleri halinde 10 kişiden fazla çalışanı bulunan işyerlerine ise kolluk kuvvetleri ve belediye görevlilerince ücretsiz maske dağıtımları yapılırken, kamu kurum ve kuruluşlarına da Giresun Valiliği tarafından ücretsiz maske dağıtıldı.

      Giresun genelinde vatandaşlara, esnaf ve işverenler ile kamu kurum ve kuruluşlarına bugüne kadar toplam 1 milyon 205 bin 76 adet maske dağıtımı gerçekleştirildi. 

     Salgının yayılmasını önlemek amacıyla, Giresun Valiliği; kolluk kuvvetleri aracılığıyla vatandaşlar ile kamu kurum ve kuruluşlarına 335 bin, Belediye aracılığıyla 60 bin, Jandarma ekiplerince 51 bin maske dağıtımı yaptı.

      Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilerek ile genelindeki eczaneler tarafından vatandaşlara barkod veya T.C. Kimlik numarasına göre 750 bin maske dağıtılırken, PTT aracılığıyla da il genelinde 9 bin 76 adet maske dağıtımı gerçekleştirildi." 

      E-Devlet üzerinden başvurular devam ediyor,

      "Vatandaşlarımız, E-devlet hizmeti kullanarak kendi ve aynı hanede bulunan aile bireyleri için 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla ücretsiz maske talebinde bulunabilmekte, ayrıca ücretsiz maskelerini T.C. kimlik numaraları ile cep telefonlarından “Hayat Eve Sığar” uygulaması veya SMS üzerinden gelen kod ile eczanelerden temin edebiliyor." denildi.
Kaynak: giresun.gov.tr


Bu haber 546 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum