Fiskobirlik AVM yapıyor

Fiskobirlik yönetim başkanı Lütfi Bayraktar, yaptığı açıklamada, Giresun'a yapmayı düşündükleri AVM projesinin sürdüğünü belirtti.

Fiskobirlik AVM yapıyor
28 Aralık 2019 - 08:58 - Güncelleme: 28 Aralık 2019 - 09:17
      Fiskobirlik yönetim başkanı Lütfi Bayraktar, yaptığı açıklamada, Giresun'a yapmayı düşündükleri AVM projesinin sürdüğünü belirterek, hazırlanan fizibilite raporunda, 750 kişinin istihdam edileceği bir proje olacağını düşünüyoruz. 2 yıl içerisinde bitmesi tasarlanan projenin Giresun halkını Ordu ve Trabzona gitmekten kurtaracağını, görmek istedikleri büyük markaların ve mağazaların burada yer alacağını belirtti.
      Bu proje için uzmanlarla birlikte çalıştıklarını açıklayan Bayraktar, bu sayede Fiskobirlik Genel Müdürlüğünün Giresun'dan gideceği söylentilerinede son vereceğini belirtti.

      Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO), elindeki fındığı FİSKOBİRLİK vasıtasıyla işleyerek piyasaya sunması gerektiğinin altını çizen Bayraktar, "Benim kişisel kanaatim elindeki fındığı piyasaya sunmalı ama nasıl sunacağı da önemli. Ben şimdi desem ki, 'TMO fındığı FİSKOBİRLİK dışında piyasaya sunmamalı' desem sanki FİSKOBİRLİK Lütfi Bayraktar'ın kendi malıymış gibi herkes bakacak buna. Üretilen mamulleri hepsini ve sanayi grubuna girenlerin tamamını TMO ile FİSKOBİRLİK oturmalı ve bu malı öyle vermeli. TMO bugün para kazanmış gibi gözüküyor ama uzun süreçte aslında sanayiciler açısında stokçuluğu doğuruyor" ifadelerini kullandı.
Bu haber 1458 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum