Eynesil'de hüzünlü bekleyiş

Gemide yapılan tank temizliği sırasında, zehirlenen arkadaşını kurtarmak isterken kendiside zehirlenerek yaşamını yitiren kaptan Ahmet Akdeniz'in baba ocağında hüzünlü bekleyiş sürüyor.

Eynesil'de hüzünlü bekleyiş
30 Ağustos 2021 - 17:28 - Güncelleme: 30 Ağustos 2021 - 17:40
      Gemide yapılan tank temizliği sırasında, zehirlenen arkadaşını kurtarmak isterken kendiside zehirlenerek yaşamını yitiren kaptan Ahmet Akdeniz'in baba ocağında hüzünlü bekleyiş sürüyor.
      Alınan bilgiye göre, İspanya açıklarında kaptanlığını yapmakta olduğu gemide tank temizliği sırasında tankın içerisine giren arkadaşının zehirlendiğini haber alan kaptan Ahmet Akdeniz, yanındakilerin tüm uyarılarına rağmen arkadaşını kurtarmak için  tankın içerisine giriyor ve arkadaşlarını oradan çıkarmak isterken zehirlenerek yaşamını yitiriyor.

     
     Akar Deniz Taşımacılığı konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde :

”Şirketimizin işletmeciliğini yaptığı Liberya bayraklı GLOBAL LAKE isimli gemi İspanya açıklarında iken mürettebat tarafından kargo tank kontrolü yapılması sırasında çalışma arkadaşlarımızdan Usta Gemici Mindia Gatenadze, Güverte Lostromosu Hasan Argındoğan, Usta Gemici Hüseyin Eryılmaz ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in baygınlık geçirmeleri neticesinde olaya diğer gemi adamları tarafından derhal müdahale edilmiş, acil yardım çağrısı yapılmış ve gerekli ilk yardım müdahalelerinde bulunulmuştur. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Mindia Gatenadze, Hasan Argındoğan ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in hayatlarını kaybettiklerini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hüseyin Eryılmaz ise yaralı olarak, gemiden yapılan çağrı üzerine ve şirketimizin girişimleriyle olay yerine derhal intikal eden helikopterle hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır.
      Meydana gelen elim olayla ilgili olarak gerek şirketimiz gerekse resmi makamlar tarafından gerekli incelemeler ve araştırmalar titizlikle yürütülmekte olup, olayın meydana gelmesindeki tüm etkenler incelenerek sonuçları bütün açıklığıyla kamuoyu ve resmi makamlarla paylaşılacaktır.

Olayda hayatını kaybeden personelimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve denizcilik camiamıza başsağlığı, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz. Bu acı süreçte çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu, gerekli her türlü desteği sağladığımızı ve sağlamaya devam edeceğimizi bilgilerinize saygıyla sunarız.” denildi.
Resim kaynak: Denizcilik dergisi


Bu haber 2121 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları