Tirebolu Haber | Tarafsız,Güçlü,Doğru » Almanya’dan Haber Var
Logo

Tevfik Kara

kara@tireboluhaber.net

Almanya’dan Haber Var19 Ekim 2019

1 köşe yazısı

Almanya'dan Haber Var

19 Ekim 2019, 14:28
Şenol öğretmen Almanya’da  yan gelip yatmıyor
Şenol öğretmenden 23 yılda 23 Nisan kutlaması
Tevfik KARA /OELDE(TR Haber)
ALMANYA’nın Warendorf (Ahlen)  bölgesinde Türkçe öğretmenliği yapan Giresun/Tirebolulu Şenol Yıldız (45)  23. Eğitimcilik yılında 23. Çocuk Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Şenol Yıldız, Almanya’daki eğitimciliği süresinde hiç bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını es geçmedi.
23 yıldan beri Warendorf  ve çevresinde Türkçe öğretmenliği yapan Şenol Yıldız: “Üniversiteyi bitirdikten sonra  Türkiye’de görev yapmadan Almanya’ya geldim. Ve büyük bir mücadeleden sonra Warendorf çevresinde görev almayı başardım. ‘salla başını, al maaşını’  düşüncesinde hiç olmadım. Çocuklarımızı Türklük bilinci ve şuuruyla en iyi şekilde yetiştirmeye özen gösteriyorum” dedi.
AVRUPA’DA MİLLİ ve DİNİ BAYRAMLAR ÖNEMLİ
Avrupa’nın bir nevi mahrumiyet bölgesi olduğuna dikkat çeken eğtimci Şenol Yıldız sözlerini şöyle noktaladı: “Malum Avrupa’da yaşıyoruz. Milli ve dini bayramları burada çoluk-çocuk, yaşlı-genç demeden birlik beraberlik içinde kutlamalıyız. Bu kutlamalar hem birlik-beraberlik hem de kimliğimizi koruma adına çok önemlidir. Zira bu tür kutlamalar asimilasyonun önündeki en büyük engeldir. Görev yaptığım yerlerde ki velilerin de bana yardımcı ve destek olmalarıyla 22 yılın hepsinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık. Bu sene 23. Öğretmenlik yılım. Ben, ekibim ve çocuklarım gibi gördüğüm öğrencilerimle 23. Nisan’ımızı Oelde şehirinde kutlayacağız. Hedefim 23 Nisan coşkusunu 50’ye tamamlamak” dedi.
9 Defa Okundu
Tevfik Kara adlı yazarın diğer yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[ajax_load_more container_type="ul" post_type="post"] [ajax_load_more container_type="ul" post_type="post"] [ajax_load_more container_type="ul" post_type="post"]