Reklamı Geç
Advert
TİREBOLU’DA  TAKIR “FAVORİ”  ŞEN “PLASE”  KARABIÇAK “YOLCU”
Tevfik Kara

TİREBOLU’DA TAKIR “FAVORİ” ŞEN “PLASE” KARABIÇAK “YOLCU”

Bu içerik 1030 kez okundu.

“Hayatınız boyunca bir KURBAN olmak zorunda değilsiniz. Tam şu anda ne olduğunuz, geçmişte ki SEÇİMLERİNİZİN bir sonucudur. Ne olacağınız ise bundan sonra yapacağınız SEÇİMLERE bağlıdır.” (Ivan Burnell)
“Bir ÜLKE,  yarı köle yarı özgür insanlardan oluşursa yaşayamaz.” (Abraham Lincoln)

Malum 31 Mart 2019’da Türkiye’de bir YEREL SEÇİM var.  Adı üzerinde YEREL SEÇİM... Ancak ortalık toz-duman... Siyasilerimizin bazıları bu seçimi; “BEKA” meselesi olarak lanse ederken bazıları da “ZEKA” meselesi olarak görüyorlar.
Şahsen ben kendi adıma bu seçimin nasıl “BEKA MESELESİ” olarak kabul edildiğini ve millete neden böyle anlatıldığını anlamakta zorlanıyorum. Adı üzerinde YEREL seçim. GENEL seçim olsa TAMAM diyebilirim. O da çoktan yapıldı.  Bu yüzden BEKA değil ZEKA diyorum!..

  GELELİM TİREBOLU’YA
Karadeniz sahilinin en güzel yerleşim merkezlerinden birisi olan TİREBOLU’yu bu son dönem AK Partili Abdullah Karabıçak  ve ekibi yönetti. Ancak TİREBOLU, Abdullah Karabıçak’la birlikte hem en karanlık hem de en başarısız dönemini geçirdi.
Göreve gelirken; “Tirebolu’yu HUZUR ve SAKİN ŞEHİR yapacağız” dediler ama son beş yıllık süreçte Tirebolu hep SKANDALLAR’la ülke gündemine gelerek SKANDALLAR ŞEHİRİ oldu... 
Önce sahte TOKİ skandalı ardından 8 aylığına 5 aracı 1,3 milyon TL’ye kiralamasıyla ülke gündemini günlerce MEŞGUL eden TİREBOLU BELEDİYESİ bunlarla da yetinmedi. Bir de MAAŞ SKANDALI patlak verdi.  Malumunuz; Belediye’de çalışmadığı halde AK Parti Tirebolu Teşkilatının Kadın Kolları Başkanı, belediye tarafından MAAŞ’a bağlanmıştı.
Durun bitmedi!..
Tirebolu Belediyesi’nde çalışan işçiler 5 aydan beri maaş alamadıkları gerekçesiyle EYLEM yaptılar. Bu belediye iktidar partisinin belediyesi ve işçilerine maaş ödeyemiyor!.. Bu ne demektir biliyormusunuz?
Bence TÜKENMİŞLİĞİN ve İFLAS’ın ta kendisidir. Rezaletin son halkasıdır. Ve bu Belediye Başkanı tekrar başkanlık için aday gösteriliyor. Sanki KOMEDİ gibi birşey...  (Buraya kadar yazdıklarım tabi ki MEDYA’ya yansıyanlar. Diğer bilmediklerimizin kokusunun sonra çıkacağından adım gibi eminim.)

SAKİN ŞEHİR DEDİLER SKANDAL ŞEHİR YAPTILAR
SAKİN ve HUZUR şehir yapılması hedeflenen TİREBOLU maalesef şu anda görevdeki başkan tarafından SKANDALLAR ŞEHİRİ  yapıldı.  Tüm Türkiye artık TİREBOLU’yu tanıyor!.. 
YEREL SEÇİM öncesi sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla AK Parti’den Tirebolu Belediye Başkanlığı için 10’un üzerinde aday adayı başvurusu oldu. Her ne hikmetse o kadar adayın içinden tekrar Abdullah Karabıçak ismi öne çıktı. Demek ki yaşanan ve yaşatılan SKANDALLAR yetmemiş!.. Demek ki Tirebolu ve Tirebolular buna layık!..
Diğer taraftan bakıldığında ise; Abdullah Karabıçak’ın tekrar aday gösterilmesi iyi oldu. Zira bu kadar başarısız bir insanın tekrar aday gösterilmesi tabiri caizse direkt HARCANMAK istenmesi de olabilir!..  Demek ki diğer 10 küsür kişi de bu işi yapabilecek kapasitede değillermiş. Demek ki kötülerin içinde yine  en iyisi  Karabıçak’mış. En iyisi Karabıçak ise Tirebolu ve Tireboluların da gereken cevabı sandıkta vereceğine inanıyorum. Benim kişisel kanaatim Karabıçak’ın seçilme şansı: SIFIR!.. 
Şimdiden şöyle söyleyebilirim; 
“Geçmiş olsun Tirebolu ve Tirebolular!..” 


FAVORİM BURHAN TAKIR
HALK ve halkın adamı Burhan Takır 2004-2014 yılları arasında iki dönem Tirebolu Belediye Başkanlığı yaptı. Muhalefet  partisi CHP’den başkan olmasına rağmen hiç bir yolsuzluğunu ne duydum ne de okudum. Görev süresi içinde tüm maddi ve manevi engellemelere rağmen oldukça başarılı bir Belediye Başkanlığı yaptı. Hiç kimseyi ayırıştırmadı, bölmedi ve kırmadı. Parti ayırımı yapmadan herkesi kucakladı. Hiç bir zaman PARTİZAN olmadı. Seçildiği andan itibaren  CHP gömleğini çıkararak TİREBOLU gömleğini giydi. Onun partisi hep Tirebolu ve Tirebolular oldu.
Binbir türlü kirli siyasi oyunlarla 2014 seçimini kaybetti. Ancak ben adım gibi eminim ki; şu son beş yıl içinde Tirebolular onu adeta mumla aradılar. Eskiden beri Tirebolular çok ELİT ve ÖZEL insanlar olarak bilinirler. Eğer Tirebolular hala bu özelliklerini taşıyorlarsa ve kaliteden de anlıyorlarsa 31 Mart’ta tekrar BURHAN TAKIR’ı Belediye Başkanı seçeceklerdir diye düşünüyorum.
Eğer aksi bir sonuç çıkarsa KAYBEDEN Tirebolu ve Tirebolular olacaktır. İşte bu yüzden FAVORİM BURHAN TAKIR diyorum!..

PLASE FİKRİ ŞEN
Tirebolu’da Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) adayı Fikri Şen’i çok iyi tanıyorum. Kendisiyle ailevi bir  dostluğumuz var. Eğer Burhan Takır kazanamazsa PLASE isim Fikri Şen olur!..
Fikri Şen; Ankara’da görev yaptığı yıllarda tüm Tirebolu genelinde hatta Giresun’da  bile  kişilere özel hizmetler vermiş bir isim. Mutlaka herkese bir yardımı dokunmuştur. Kendisi işte öylesine girişimci ve yardımsever bir isim. Bana göre Fikri Şen’in en büyük hankikapı; MHP’dir... MHP’den aday olacağına BAĞIMSIZ aday olsa daha çok şansı olurdu. 

YANLIŞLARIN EN BÜYÜĞÜ
Son olarak şuna değinmek istiyorum. Tam 39 yıldır Avrupa’da yaşıyorum ve 37 yıldan beri de BASIN MENSUBU’yum.  Bizde ki gibi YANLIŞ bir belediyecilik zihniyeti DÜNYA’da  yok!..
Avrupa’da X,Y veya Z partisi hiç farketmiyor. İktidarda ki parti muhalif parti de olsa o belediyeye kesinlikle ayırımcılık yapmıyor. Herkese eşit davranıp, kucaklıyor.
Biz de ise PARTİZANLIK almış başını gidiyor. İktidar partisi, kendisinden olmayan belediyeleri ÜVEY EVLAT gibi görüp, eleştiri yağmuruna tutuyor. Yetmedi EKONOMİK YARDIM olarak MUSLUKLARI kısmakla tehdit edebiliyor... 
Oysa hepimiz  TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI’yız!.. Farklılık; hem renkliliktir hem de zenginliktir!.. Biz hala bunu anlayamadık gittik!.. Bu kafayla; “ELLER AYA, BİZ YAYA..”
Biz adam olmayız VESSELAM!..  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Giresun Üniversitesi'nde Teknopark Tanıtımı
Giresun Üniversitesi'nde Teknopark Tanıtımı
Hırsızlık zanlıları kaçamadı
Hırsızlık zanlıları kaçamadı