Reklamı Geç
Advert

"Giresun lezzetleri şenliği" düzenlenecek

"Giresun lezzetleri şenliği",28-30Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Editör
Bu içerik 383 kez okundu.

"Giresun Lezzetleri Şenliği", 28-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Şenlik, İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB), Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin destekleriyle Botanik Park alanında yapılacak.

GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinlikte Giresun yağlısının görsel bir sununla dünyaya tanıtılacağını kaydetti.

Yükselen turizm değeri olan gastronominin şehirlerin tanınmasında artık ciddi bir yeri olduğuna işaret eden Uzuner, "UNESCO'da bu konuda dünya çapında mutfak kültürlerini tescilleme noktasında çalışma yürütüyor. Giresun mutfağı da zengin mutfağıyla Türkiye'nin en önde gelen vejetaryen mutfaklarından bir tanesi." dedi.

Uzuner, şenliğin en önemli unsurunu dev Giresun yağlısının oluşturacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Giresun yağlısı, Giresun mutfağına özgü geçmişten gelen kadim bir lezzet. Bu kadim lezzet aynı zamanda pizzanın atasıdır. İtalyanlar da pizzanın hamuru ve şeklini Orta Asya'dan aldıklarını söylemektedir. Biz de bu lezzeti yaşamak ve yaşatmak adına 4 metre çapında, yaklaşık 16 metrekare büyüklüğünde dev bir Giresun yağlısı sunumu yaparak, bu lezzetin bizim olduğunu göğsümüzü kabartarak göstereceğiz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Av sezonu bitti, fiyatlar yükseldi
Av sezonu bitti, fiyatlar yükseldi
Isırgan otu ipliğinden dokunan ürünler, yok satıyor
Isırgan otu ipliğinden dokunan ürünler, yok satıyor