Karadeniz Tatilcilerin Akınına Uğradı

Bayram tatilinin dokuz gün olması sebebiyle bu kısa tatili değerlendirmek isteyen ve şehir yaşamından sıkılan tatilciler karadenize akın etti. Trabzon,Giresun, Ordu, Artvin, Rize ve Gümüşhane yaylalarına gelen yerli ve yabancı turisler muhteşem doğanın tadını çıkardılar.

Karadeniz Tatilcilerin Akınına Uğradı
Karadeniz Tatilcilerin Akınına Uğradı ismail hakkı yılmaz
Bu içerik 245 kez okundu.

Bayram tatilinin dokuz gün olması sebebiyle bu kısa tatili değerlendirmek isteyen ve şehir yaşamından sıkılan tatilciler karadenize akın etti. Trabzon,Giresun, OIrdu, Artvin, Rize ve Gümüşhane yaylalarına gelen yerli ve yabancı turisler muhteşem doğanın tadını çıkardılar.

Başta Ayder ve Uzungöl yaylaları ile Kümbet ve Perşembe yaylalarına gelenlerin sayılarının onbinleri bulduğu ifade edildi.

Karadeniz'de en çok tercih edilen yaylalar arasında bakir doğası ile Kümbet yaylasının ön plana çıkan yaylalar arasında olduğunu ifade eden Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, "Çevresinde 40'a yakın oba ve bir çok tarihi eser barındıran Kümbet yaylası bayram tatilinde turiste doydu. Giresun 500'ün üzerinde yaylası 100'e yakın plajı, mitolojilere ev sahipliği yapmış adası ile adete Karadeniz'in bir özeti gibi. Birliğimizle yapılan çalışmalar neticesinde 2015 yılında turizme açılan Giresun adası barındırdığı mitolojik özellikleri ve Doğu Karadeniz'de tek olması vesilesi ile yoğun bir ziyaretçi alıyor. Giresun şehir merkezimizde ada, kale ve tarihi evleri ile Zeytinlik Semti üçlemesi ziyaretçilerin mutlaka uğradığı destinasyonlar. Yayla bandında ise Kümbet yaylası her gönüle hitap eden doğası ile görenleri büyülüyor. 650 rakımda şehir merkezinden tüm araç tiplerine uygun asfalt yol ile bir saatte ulaşılabilen Kümbet yaylamız da bayram tatilinde ciddi ziyaretçi aldı. Kümbet ve Kulakkaya yaylalarının ortasında tamzara Şebinkarahisar yolu üzerinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı ve yine birliğimizin çalışmaları ile turizme açılan Mavigöl ise bayram tatilinin en yoğun ziyaretçi alan yerlerinden oldu. Tüm otellerimiz yüzde 100 dolu. Gerek şehir merkezinde gerekse yaylalarda bulunan tüm otellerimiz bayram boyunca tamamen dolu. Sezon için ise tüm otellerimiz rezerve edilmiş durumda. Şunu diyebiliriz ki Giresun acenteleri, otelleri, restoranları, destinasyonları ile sezona hazır ve şehrimiz turizmden hakkettiği payı doğayı ve kültürünü koruyarak almaya başlamıştır" ifadelerini kullandı.

Tatilcileri ağırlamaktan ve onlara muhteşem doğanın tadını çıkarmalarında yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden çevre sakinleri ve çalışanları yaz sezonundada bu yoğunluğun devam edeceğini hatta dahada artmasını beklediklerini dolayısıyla bölge ekonomisininde bir nebzede olsa rahatlayacağını söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Giresun'da otomobil takla attı: 5 yaralı
Giresun'da otomobil takla attı: 5 yaralı
Giresun'da Tır ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı
Giresun'da Tır ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı